KONST / Litografier / Färglitografi 15496180
nr 1549 6180
Gunnar Verner Persson
(1933-2018), Sverige
Kronblom. Signerad, numrerad 96/250. Färglitografi, bildmått: 27x38 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Gunnar Verner Persson, svensk svensk serieskapare och konstnär född i Hofors 1933, död 2018 i Örebro.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:29:57
19/6 19:24:57
Gunnar Verner Persson
Läs mer om Gunnar Verner Persson